Nowe metody logowania, autoryzacji transakcji i ułatwienia – czyli wszystko co warto wiedzieć, aby bezpiecznie korzystać ze swojego konta w banku po 14 września 2019 r.

  • Nie skorzystasz już z tokenów RSA oraz kart mikroprocesorowych wraz z czytnikami. Tokeny RSA oraz karty mikroprocesorowe nie spełniają warunków dyrektywy PSD2 (art. 32i znowelizowanej Ustawy o usługach płatniczych). W trosce o bezpieczeństwo Twoich środków zmieniamy sposób autoryzacji wprowadzając wymagane przepisami tzw. silne uwierzytelnienie.
  • Jeśli korzystasz z tokenów RSA lub kart chipowych, to jak najszybciej zmień je na bezpieczniejsze: mobilny token lub hasło stałe wraz z  kodem SMS. Złóż wniosek w Centrali Banku (ul. Warszawska 5, Warka) lub w Fili Banku w Jasieńcu (ul. Czerska 4c, Jasieniec)

Jeśli tego nie zrobisz, to po 14 września 2019 r.:

  • możesz mieć kłopoty z zalogowaniem się do Bankowości Internetowej,
  • nie zlecisz żadnego przelewu ani operacji.

Nowa metoda logowania do Bankowości Internetowej

Po wpisaniu loginu i hasła poprosimy Cię potwierdzenie logowania kodem SMS lub mobilnym tokenem.
Dodatkowo przy autoryzacji SMS każda transakcja będzie potwierdzana poprzez kod SMS oraz PIN.

Nowe zasady autoryzacji transakcji wykonywanych kartami płatniczymi

Częściej będziesz potwierdzać transakcje zbliżeniowe kodem PIN. Możemy poprosić Cię o potwierdzenie kodem PIN niektórych transakcji zbliżeniowych poniżej 50 zł. Zasady dla płatności powyżej 50 zł się nie zmieniają. Dotyczy to zarówno transakcji dokonywanych tradycyjną kartą płatniczą jak i tych dokonywanych z wykorzystaniem aplikacji Portfel SGB.