W niedzielę 11.06.2017 mieszkańcy gminy Warka mogli sprawdzić swoją kondycję fizyczną podczas  organizowanego przez nas Pikniku Sportowego, który odbył się na Stadionie Miejskim. Piknik nie odbyłby się jednak bez fachowej pomocy współorganizatorów: Klubu Sportowego Start Pułaski Warka, Centrum Sportu i Rekreacji w Warce oraz Urzędu Miejskiego w Warce.

Imprezę otworzyli Przewodniczący Rady Nadzorczej Banku Wiesław Czerwiński, Dyrektor CeSiR Marian Górski oraz Prezes KS Start Pułaski Tomasz Grzegorek.

Głównym punktem programu były zmagania sportowe zarówno indywidualne , jak i drużynowe. Do rywalizacji zgłosiło się ponad 250 osób, od pierwszoklasistów do seniorów.  Zawodnicy otrzymali specjalnie zaprojektowane na ten dzień koszulki sportowe.

Już podczas rozgrzewki, prowadzonej przez Magdalenę Woszczak-Paprocką, widać było, że frekwencja uczestników przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, a zaangażowanie szczególnie najmłodszych uczestników  gwarantowało emocje na najwyższym poziomie.

Zawodnicy rywalizowali w następujących dyscyplinach: biegu na 60 m, 250 m, 600 m, 1000 m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową oraz pchnięciu kulą.

Z relacji sportowców wynika, że tej niedzieli na Stadionie Miejskim padło wiele rekordów życiowych. Niewątpliwie nie bez znaczenia był żywiołowy doping licznie zgromadzonych  kibiców.

Po zakończeniu zmagań indywidualnych na pokaz bokwy zaprosiła Jola Gawrońska. Energetyczna muzyka i dynamiczny taniec spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem uczestników pikniku.

Hitem imprezy okazała się sztafeta rodzinna, w której dzieci biegły wraz z rodzicami.  Do rywalizacji przystąpiło 26 drużyn. Do pokonania był dystans 2×333 m. Zarówno dzieci, jak i dorośli dali z siebie wszystko.

Sportowe zmagania zakończyli przedstawiciele lokalnych firm i instytucji, którzy zmierzyli się w sztafecie 3×333 m o Puchar Prezesa BS Warka.

Najlepsi zawodnicy otrzymali medale i puchary z rąk Przedstawicieli Zarządu Banku, Burmistrza Miasta i Gminy Warki oraz Prezesa Klubu Sportowego Start Pułaski Warka.

Poza sportowymi zmaganiami na przybyłych tego dnia na stadion uczestników pikniku czekały również inne atrakcje. Magdalena Woszczak-Paprocka radziła, jak odżywiać się smacznie i zdrowo.

Wszyscy mogli spróbować zdrowych smakołyków przygotowanych specjalnie na tę okazję.  Animator Ania Alberska  zadbała o najmłodszych gości, które pod jej okiem wspaniale się bawiły.

To był naprawdę udany dzień!

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!!!

Pełna fotorelacja na naszym profilu na FB

Poniżej zamieszczone zostały szczegółowe wyniki w podziale na poszczególne kategorie wiekowe.